Prieskum využívania OSS pre GIS na školách a v praxi

Prieskum využívania OSS pre GIS na konferencii OSSConf 2016, autor: Peter ŠtrbaCieľom nášho prieskumu je zmapovať užívateľské skúsenosti s open-source softvérom pre geografické informačné systémy na školách (základné, stredné, vysoké) a v praxi (verejné inštitúcie a súkromné spoločnosti).

Cieľom prieskumu, ktorý organizuje združenie AMAVET klub č. 962, je zmapovať užívateľské skúsenosti s open-source softvérom (OSS) pre geografické informačné systémy (GIS) na školách (ZŠ, SŠ, VŠ) a v praxi (verejné inštitúcie a súkromné spoločnosti).

Priebežné výsledky prieskumu sme prezentovali na 8. ročníku konferencie OSSConf (Otvorený softvér vo vzdelávaní, výskume a v IT riešeniach) v programe sekcie OpenGIS dňa 1. júla 2016 v Žiline.

V závere sekcie sme spomedzi respondentov vybrali Ivana Polyáka z Košíc, ktorý vyhral silikónový náramok. Žrebovania budú pokračovať na ďalších podujatiach AMAVET klubu č. 962.

Bližšie informácie o OSSConf nájdete na http://ossconf.soit.sk a o OpenGIS na http://amavet962.org.

    Dokončené na 5 %

Otázky do prieskumu zostavili Jakub Fuska a Miloslav Ofúkaný. Priebežné výsledky budú prezentované na 8. ročníku konferencie OSSConf v programe sekcie OpenGIS dňa 1. júla 2016.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.