Missing Maps mapathon na Fakulte riadenia a informatiky Žilinskej univerzity

1. žilinský Missing Maps mapathon, foto: Miloslav OfúkanýAMAVET klub č. 962 organizuje v rámci 10. ročníka konferencie OSSConf sprievodné podujatie Prvý Missing Maps mapathon v Žiline.

V stredu 4. júla 2018 sa na Fakulte riadenia a informatiky Žilinskej univerzity (Katedra matematických metód a operačnej analýzy, miestnosť RA012) uskutoční online mapovačka od 16:30 do 20:00 (školitelia Mgr. Adam Mydla a Mgr. Miloslav Ofúkaný). Ak chcete podporiť naše podujatie, potom si môžete stiahnuť plagát a vyvesiť ho na vašom pracovisku či v škole.

Missing Maps mapathon

Missing Maps mapathonom, čo sú osobné stretnutia dobrovoľníkov, identifikujúcich polohopis zo satelitných snímok (remote mapping) pre potreby humanitárnej organizácie Lekári bez hraníc/Médecins Sans Frontieres, sa Amavet klub 962 venuje od apríla 2017. Môžete si prečítať náš príbeh Ako sme sa dostali k organizovaniu Missing maps mapathonov. Mapovačky boli 2x v Bratislave, 3x v Nitre, 1x vo Zvolene a Košiciach. Rok 2018 sme začali v Prešove.

Registrácia na 1. žilinský Missing Maps mapathon, foto: Miloslav Ofúkaný

Registrácia na 1. žilinský Missing Maps mapathon, foto: Miloslav Ofúkaný

Vstup na mapathon je zadarmo. Počet miest na podujatie je však obmedzený, a preto sa prosím zaregistrujte a vyjadrite svoj záujem/nezáujem aj v našej facebook udalosti. Ak nemáte skúsenosti s vektorizáciou mapových podkladov, tak to vôbec nie je prekážka. Všetko sa naučíte na mieste. Po krátkom úvodnom školení budeme všetci spoločne mapovať.

Mapovačka je prístupná nielen účastníkom konferencie ale aj širokej verejnosti. Budú k dispozícii stolové PC. Ak si prinesiete vlastný notebook a myš, potom budete pripojení do wifi siete Žilinskej univerzity. Pokiaľ ešte nemáte účet na OpenStreetMap, prosím vytvorte si ho.

Môžete si pozrieť fotky z 1. prešovského Missing Maps mapathonu, ktorý sa konal 10. apríla 2018 na Fakulte humanitných a prírodných vied Prešovskej univerzity.

Organizovanie Prvého Missing Maps mapathonu v Žiline bolo podporené z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.