GIS Day 2017 na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave

GIS Day – Celebrate GIS technologies everyday with everyoneV spolupráci s Katedrou humánnej geografie a demografie na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave organizujeme na počesť GIS Day (Dňa geografických informačných systémov) blok prednášok venovaný geoinformáciam, geoinformatike, geodézii, kartografii, katastru a OpenStreetMap.

Celosvetové dobrovoľnícke vzdelávacie podujatie GIS Day prvýkrát organizovala americká spoločnosť Esri v roku 1999. Koná sa každú tretiu stredu v mesiaci november. Je to počas Týždňa geografického povedomia (Geography Awareness Week) – iniciatívy pre rozvoj geografickej gramotnosti, ktorú sponzoruje National Geographic Society. GIS organizácie po celom svete otvárajú dvere škôl a firiem, aby ukázali širokej verejnosti ako pomocou geoaplikácií možno sledovať zmeny v prírode a spoločnosti. V roku 2017 sa GIS Day oslavuje 15. novembra.

GIS Day 2017 na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave sa uskutoční v stredu 15. novembra 2017 od 9:00 do 10:30 v učebni G-203 (pavilón geológie) a od 10:30 do 12:30 v B1. Traja naši členovia, absolventi tejto fakulty, vystúpia pred študentami 2. ročníka magisterského štúdia odboru Humánna geografia a verejná správa. Ďakujeme doc. Dagmar Kusendovej z Katedry humánnej geografie a demografie, že v rámci jej predmetu GIS vo verejnej správe budeme môcť sa podeliť o naše pracovné skúsenosti.

Program

Ak máte záujem zúčastniť sa bratislavského GIS Day, potom nám prosím napíšte cez kontaktný formulár.

Môžete si stiahnuť plagát pre ďalšie publikovanie a pozrieť fotogalériu z prednášok GIS Day Bratislava 2016.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.