GIS Day 2016 na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave

GIS Day – Celebrate GIS technologies everyday with everyoneNáš klub v spolupráci s Prírodovedeckou fakultou Univerzity Komenského v Bratislave pripravil na počesť GIS Day (Dňa geografických informačných systémov) blok prednášok venovaný geoinformáciam, geoinformatike, geodézii, kartografii, katastru a otvoreným informačným technológiám.

Celosvetové dobrovoľnícke vzdelávacie podujatie GIS Day prvýkrát organizovala americká spoločnosť Esri v roku 1999. Koná sa každú tretiu stredu v mesiaci november. Je to počas Týždňa geografického povedomia (Geography Awareness Week) – iniciatívy pre rozvoj geografickej gramotnosti, ktorú sponzoruje National Geographic Society. GIS organizácie po celom svete otvárajú dvere škôl a firiem, aby ukázali širokej verejnosti ako pomocou geoaplikácií možno sledovať zmeny v prírode a spoločnosti. V roku 2016 sa GIS Day oslavoval 16. novembra.

GIS Day na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave sa uskutoční v stredu 23. novembra 2016 od 9:00 do 10:30 v učebni G-203 (pavilón geológie). Traja naši členovia vystúpia pred študentami 2. ročníka magisterského štúdia odboru Humánna geografia. Ďakujeme doc. Dagmar Kusendovej z Katedry humánnej geografie a demografie, že nám poskytuje priestor na prezentáciu.

Program

Ak máte záujem zúčastniť sa bratislavského GIS Day, potom nám prosím napíšte cez kontaktný formulár.

Organizovanie GIS Day na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave je súčasťou projektu WebMap – GIS hosting pre školské projekty. Projekt bol podporený z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020″, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Môžete si pozrieť fotogalériu z prednášok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.