Missing Maps mapathon na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave

3. nitriansky Missing Maps mapathon, foto: Miloslav OfúkanýVo štvrtok 30. 11. 2017 organizuje AMAVET klub č. 962 v spolupráci s Katedrou humánnej geografie a demografie na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave posledné tohtoročné skupinové školenie a online mapovanie k projektu Missing Maps.

Celosvetový GIS Day (Deň geografických informačných systémov) si náš klub pripomenul na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave už v stredu 15. novembra tromi prednáškami a otvorenou diskusiou (57 účastníkov). Na Fakulte záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU v Nitre sa naši členovia 22. novembra podieľali na programe odborného seminára GIS Day Nitra 2017 (87 účastníkov) moderovaním a tromi z celkových 10 prednášok. Súčasne sme v ten deň realizovali aj 3. nitriansky Missing Maps mapathon. Posledný novembrový deň sa na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave (učebňa B2-301) uskutoční 2. bratislavský Missing Maps mapathon od 16:00 do 20:00 (školitelia Mgr. Miloslav Ofúkaný, Mgr. František Jakubov a Mgr. Adam Mydla).

Missing Maps mapathon

Missing Maps mapathonom, čo sú osobné stretnutia dobrovoľníkov, identifikujúcich polohopis zo satelitných snímok (remote mapping) pre potreby humanitárnej organizácie Lekári bez hraníc/Médecins Sans Frontieres, sa náš klub venuje od apríla 2017. Môžete si prečítať príbeh Ako sme sa dostali k organizovaniu Missing maps mapathonov. Začali sme v Bratislave, pokračovali 2x v Nitre, Zvolene, Košiciach, minulý týždeň sme boli opäť v Nitre a 30. 11. v Bratislave uzavrieme kalendárny rok 2017.

Registrácia na 2. bratislavský Missing Maps mapathon, foto: Miloslav Ofúkaný

Registrácia na 2. bratislavský Missing Maps mapathon, foto: Miloslav Ofúkaný

Vstup na mapathon je zadarmo. Počet miest na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave je však obmedzený, a preto sa prosím zaregistrujte a vyjadrite svoj záujem/nezáujem aj v našej facebook udalosti. Ak nemáte skúsenosti s vektorizáciou mapových podkladov, tak to vôbec nie je prekážka. Všetko sa naučíte na mieste. Po krátkom úvodnom školení budeme všetci spoločne mapovať. Môžete si priniesť aj vlastný počítač a PC myš, výrazne vám uľahčí prácu. Pokiaľ ešte nemáte účet na OpenStreetMap, prosím vytvorte si ho.

Môžete si pozrieť fotky z 1. bratislavského Missing Maps mapathonu, ktorý sa konal 24. apríla 2017 na Lekárskej fakulte UK v Bratislave.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.