Organizujeme Missing Maps mapathon a OpenStreetMap mapping party v Srbsku

AMAVET 962 v spolupráci s Fakultou riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline organizuje prvý srbský Missing Maps mapathon na pôde Fakulty elektroniky Univerzity v Niš. Súčasťou zahraničnej cesty bude aj terénne mapovanie miestnej krajiny v rámci OpenStreetMap mapping party. Naše aktivity realizujeme počas OSM GeoWeek.

OSM GeoWeek

Celosvetový Týždeň geografického povedomia (OSM GeoWeek = OpenStreetMap Geography Awareness Week) trvá v tomto roku od nedele 10. novembra do soboty 16. novembra 2019. Počas neho sa spoja učitelia, študenti, komunitné skupiny a milovníci máp na celom svete, aby oslávili geografiu a mapovali pomocou bezplatnej a voľne upraviteľnej mapy sveta OpenStreetMap.

Missing Maps mapathon Niš #1

Missing Maps mapathon Niš #1, prvý takýto workshop v Srbsku, sa uskutoční v sobotu 16. novembra 2019 od 10:00 do 13:00 počítačovej učebni 234 na Fakulte elektroniky Univerzity Niš. V programe vystúpia:

  • doc. Ing. Peter Márton, PhD. (prodekan pre zahraničné vzťahy Fakulty riadenia a informatiky ŽU v Žiline): Predstavenie misie humanitárnej organizácie Lekári bez hraníc a iniciatívy projektu Missing Maps
  • Mgr. Miloslav Ofúkaný (vedúci AMAVET 962): História Missing Maps mapathonov na Slovensku
  • Daniel Kašík (študent Prírodovedeckej fakulty Masarykovej univerzity v Brne): História Missing Maps mapathonov v Českej republike
  • Školenie používania aplikácie HOT Tasking Manager a mapovania satelitných snímkov pomocou ID editora v prostredí OpenStreetMaps

Do zmenových záznamov OpenStreetMap budeme pridávať značky #MMMnis1, #osmgeoweek2019. Bezplatný workshop bude prebiehať v angličtine a je prístupný širokej verejnosti. Účastníci nepotrebujú vlastný notebook a registrujú sa cez Eventbrite (popis v srbštine a angličtine). Výstupy z mapathonu pomôžu lekárskym a logistickým tímom v postihnutých oblastiach pri rôznych mimoriadnych situáciách.

Registrácia na Missing Maps mapathon Niš #1

OSM mapping party

Počas nášho pobytu v Srbsku by sme si radi urobili exkurziu po meste Niš, navštívili obec Sićevo a prešli sa cez Sićevačka klisura (Sićevská tiesňava) – prielom rieky Nišava vo vápencovom území. Touto cestou chceme spoznať miestnu krajinu a vykonať aj terénne mapovanie v rámci OpenStreetMap mapping party s miestnymi dobrovoľníkmi.