Implementácia programovania v krajinárstve a štvrtý Missing Maps mapathon v Nitre

OpenStreetMap Geography Awareness Week + Geographic Information Systems DayPri príležitosti Týždňa geografického povedomia a Dňa geoinformačných systémov organizujeme v spolupráci s Fakultou záhradníctva a krajinného inžinierstva Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre dva workshopy: Implementácia programovania v krajinárstve a Missing Maps mapathon.

OSM GeoWeek

Počas tohtoročného Týždňa geografického povedomia (OSM GeoWeek = OpenStreetMap Geography Awareness Week), ktorý prebieha od nedele 10. novembra do soboty 16. novembra 2019, sa spoja učitelia, študenti, komunitné skupiny a milovníci máp na celom svete, aby oslávili geografiu a mapovali pomocou OpenStreetMap – bezplatná a voľne upraviteľná mapa sveta.

GIS Day

Cieľom celosvetového Dňa geografických informačných systémov (GIS Day) je podeliť sa o svoju vášeň a inšpirovať svet prostredníctvom GIS. Vďaka technológiam GIS vieme zhromažďovať, analyzovať a vizualizovať geografické údaje (priestorové dáta), ktoré pomáhajú spoločnosti robiť lepšie rozhodnutia. Tohtoročný Deň GIS sa oficiálne oslavuje v stredu 13. novembra 2019. Hostiteľ si však môže zvoliť aj iný dátum pre podujatie, ktorý je pre neho najvýhodnejší.

Implementácia programovania v krajinárstve

Workshop Implementácia programovania v krajinárstve sa bude konať 12. a 13. novembra 2019 od 08:30 do 15:30 v učebni ZM-11 (Hospodárska 7, Nitra) pod vedením Ing. Jakuba Fusku, PhD. Zoznámi prítomných s počítačom Raspberry Pi, programovacím jazykom Python v prostredí QGIS a vývojovou doskou Arduino UNO. Vzhľadom ku kapacite učebne a množstvu hardvéru účasť je možná iba pre 15 záujemcov, pričom hardvér je zabezpečený pre prvých 10 osôb. Zohľadňovať sa bude termín prihlásenia sa na workshop cez nasledovný registračný formulár. Podujatie je realizované s finančným príspevkom Nadácie Tatra Banky a mediálnou podporou geokomunitného portálu Geoinformatika.sk.

Registrácia na workshop

Missing Maps mapathon Nitra #4

V utorok 12. novembra 2019 sa od 17:00 do 20:30 v učebni ZM-11 (15 stolových počítačov, myšky, pripojenie na internet) uskutoční aj Missing Maps mapathon Nitra #4. Je to v poradí už štvrtý workshop v meste pod Zoborom (druhý na pôde Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva), na ktorom sa v prostredí OpenStreetMap budú vektorizovať satelitné snímky pre potreby humanitárnej organizácie Lekári bez hraníc. Pri mapovaní území, kde chýbajú mapy, budeme do zmenových záznamov OpenStreetMap pridávať značky #MMMnitra4, #osmgeoweek2019. Účastníci nepotrebujú vlastný notebook, je však nutná ich registrácia cez Eventbrite. Výstupy z mapathonu pomôžu lekárskym a logistickým tímom v postihnutých oblastiach pri rôznych mimoriadnych situáciách.

Registrácia na mapathon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.