Prázdninová kvapka krvi rečníkov

Veľkonočná kvapka krvi rečníkov 2019, foto: Miloslav Ofúkaný

V utorok 13. 8. 2019 organizujú v Bratislave piatu Kvapku krvi rečníkov členovia Amavet 962 a Toastmasters Petržalka pre svojich blízkych, priateľov, kolegov ako aj všetkých ostatných ľudí, ktorí chcú podporiť dobrú vec. Dúfajú, že sa rozšíria rady o nových dobrovoľných darcov krvi.

Podmienky pre darcu krvi

  • váži aspoň 50 kg,
  • má viac ako 18 a menej ako 60 rokov,
  • netrpí alebo neprekonal choroby, ktoré majú vplyv na krv (napr. žltačka – hepatitída B alebo C, HIV a pod.),
  • posledné 2 týždne nebol chorý (ráta sa aj nádcha alebo viditeľný herpes),
  • posledné 4 mesiace nedaroval krvnú plazmu,
  • posledných 6 mesiacov nebol na gastroskopii.

Viac info sa dozviete na stránke Národnej transfúznej služby SR (NTS) a prípadné otázky môžete položiť aj ošetrujúcemu lekárovi telefonicky na 02/59103059.

História kvapky krvi rečníkov

Prvú kvapku krvi s názvom Kvapka krvi Toastmasters naplánovali bratislavské rečnícke kluby Toastmasters Petržalka a CrossRoads Club. Na NTS Bratislava – Kramáre dňa 6. februára 2018 prišli Ján Horvát a Miloslav Ofúkaný (daroval krv).

Kvapka krvi rečníkov #1

Druhá Kvapka krvi členov a fanúšikov klubov Toastmasters bola na NTS Bratislava – Kramáre 19. júna 2018. Krv darovali Ján Horvát, Miloslav Ofúkaný a Dalibor Šabata.

Kvapka krvi rečníkov #2

Na tretie darcovstvo Vianočná kvapka krvi rečníkov Toastmasters Petržalka dňa 20. decembra 2018 na NTS Bratislava – Ružinov prišli Dalibor Šabata, Tomáš Čičák a Miloslav Ofúkaný (obaja darovali krv).

Kvapka krvi rečníkov #3

V poradí štvrté darovanie krvi s názvom Veľkonočná kvapka krvi rečníkov sa konalo dňa 24. apríla 2019 na NTS Bratislava – Ružinov. Prišli Miloslav Ofúkaný, Mária Markovičová, Daniel Daabous, Dalibor Šabata, Tomáš Čičák, Michal Kösegi, Jan Kulíšek. Na základe kontrolného odberu napokon krv mohli darovať Milo, Dano a Dalibor.

Kvapka krvi rečníkov #4

Kvapka krvi rečníkov #5

Piata kvapka krvi rečníkov sa uskutoční cez letné prázdniny v utorok 13. augusta 2019 od 7:00 do 14:00 v NTS Bratislava – Ružinov.

Kvapka krvi rečníkov #5

Budeme veľmi radi, keď sa k nám pridajú aj členovia z ostatných klubov Toastmasters Slovakia, Asociácie pre mládež, vedu a techniku, či dobrovoľníci v ďalších slovenských mestách, ktorí môžu darovať krv na pracoviskách NTS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.