Sme spoluorganizátorom konferencie OSSConf 2016

logo konferencie OSSConf 2016, autor: Peter ŠtrbaNáš klub sa stal spoluorganizátorom konferencie OSSConf 2016, pretože chceme pre nadšencov geoinformatiky pripraviť príťažlivý program sekcie OpenGIS.

Od stredy 29. júna do piatku 1. júla 2016 sa v Žiline uskutoční 8. ročník konferencie OSSConf (Otvorený softvér vo vzdelávaní, výskume a v IT riešeniach), ktorú organizuje Fakulta riadenia a informatiky Žilinskej univerzity.

Spoluorganizátormi konferencie sú Spoločnosť pre otvorené informačné technológie, Česko-slovenské združenie užívateľov TeXu (garant sekcie LaTeX a jeho priatelia) a AMAVET klub č. 962 (garant sekcie OpenGIS). Ďalšími tematickými blokmi na OSSConf 2016 budú: Open hardware, OSS vo vede a vzdelávaní a Vývoj OSS.

Konferencia je bez vložného a zúčastniť sa jej môžete nielen pasívne ako divák, ale čo nás oveľa viac poteší tak aktívne ako autor s recenzovaným príspevkom (termín predĺžený do 12. júna) alebo nerecenzovaným vystúpením (stačí abstrakt do 22. júna).

V piatok 1. júla 2016 bude prebiehať OpenGIS a prijímame abstrakty a príspevky na témy: webové mapové služby postavené nad open-source technológiami (študentské a komunitné geoaplikácie, geoportály štátnej správy a samosprávy, GIS hostingové a cloud služby), otvorené geografické dáta (študentské, akademické, štátne a komerčné údaje/mapy verejne publikovateľné bez obmedzení – open data). S otázkami sa môžete obrátiť na vedúceho sekcie – pošlite správu Mgr. Miloslavovi Ofúkanému.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.