AMAVET 962 je spoluorganizátorom konferencie OSSConf 2018

logo konferencie OSSConf 2018, autor: Peter ŠtrbaNáš klub je opätovne spoluorganizátorom žilinskej konferencie OSSConf – Otvorený softvér vo vzdelávaní, výskume a v IT riešeniach. Pre priaznivcov otvorenej geoinformatiky a verejne dostupných údajov pripravujeme na 4. 7. 2018 zaujímavý blok prednášok z OpenGIS & OpenData. Súčasne ako sprievodný program ponúkame účastníkom aj Missing Maps mapathon.

Od pondelka 2. júla do stredy 4. júla 2018 sa v Žiline uskutoční 10. ročník konferencie OSSConf, ktorú organizuje Fakulta riadenia a informatiky Žilinskej univerzity. Spoluorganizátormi podujatia sú Česko-slovenské združenie užívateľov TeXu (garant sekcie TeX a jeho priatelia) a AMAVET klub č. 962 (garant sekcie OpenGIS & OpenData). Ďalšími odbornými blokmi na OSSConf 2018 sú: Wikimédia, Vývoj OSS, OSS vo vede a vzdelávani, Open Hardware.

V stredu 4. júla 2018 bude prebiehať OpenGIS & OpenData (od 09:00 do 16:00) a Missing Maps mapathon (od 16:30 do 20:00). Záujemcov o účasť prosíme vyplniť prihlášku.

Pre autorov

Konferencia je bez vložného a zúčastniť sa jej môžete pasívne ako divák alebo aktívne ako autor (podrobné informácie) s recenzovaným príspevkom (článok publikovaný v CD zborníku s ISBN) alebo nerecenzovaným príspevkom (abstrakt prednášky v tlačenom zborníku abstraktov).

Tematické okruhy OpenGIS & OpenData

  • open-source GIS softvér (užívateľské skúsenosti, vzdelávanie a výstupy v QGIS, GRASS, GeoServer apod.),
  • webové mapové služby postavené nad open-source technológiami (študentské a komunitné geoaplikácie, geoportály štátnej správy a samosprávy, GIS hostingové a cloud služby),
  • otvorené geografické dáta (študentské, akademické, štátne a komerčné údaje/mapy verejne publikovateľné bez obmedzení – open data).

V termíne do 24. júna prijímame články a abstrakty na uvedené okruhy. S otázkami sa môžete obrátiť na organizátora sekcie Mgr. Miloslava Ofúkaného.

Organizovanie konferencie OSSConf 2018 a Prvého Missing Maps mapathonu v Žiline bolo podporené z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.