Missing Maps mapathon na Fakulte humanitných a prírodných vied Prešovskej univerzity

V utorok 10. apríla 2018 organizuje AMAVET klub č. 962 v spolupráci s Katedrou geografie a aplikovanej geoinformatiky na Fakulte humanitných a prírodných vied Prešovskej univerzity v Prešove prvé tohtoročné školenie a online mapovanie k projektu Missing Maps na Slovensku.

Budúci týždeň sa na Fakulte humanitných a prírodných vied Prešovskej univerzity (Kompetenčné centrum – miestnosť upresníme 9.4.) uskutoční 1. prešovský Missing Maps mapathon od 17:00 do 20:00 (školitelia Mgr. Adam Mydla a Mgr. Miloslav Ofúkaný).

Missing Maps mapathon

Missing Maps mapathonom, čo sú osobné stretnutia dobrovoľníkov, identifikujúcich polohopis zo satelitných snímok (remote mapping) pre potreby humanitárnej organizácie Lekári bez hraníc/Médecins Sans Frontieres, sa Amavet 962 venuje od apríla 2017. Môžete si prečítať náš príbeh Ako sme sa dostali k organizovaniu Missing maps mapathonov. Začali sme v Bratislave, pokračovali 3x v Nitre, Zvolene, Košiciach a 30. 11. sme v Bratislave uzavreli kalendárny rok 2017.

Registrácia na 1. prešovský Missing Maps mapathon, foto: Miloslav Ofúkaný

Registrácia na 1. prešovský Missing Maps mapathon, foto: Miloslav Ofúkaný

Vstup na mapathon je zadarmo. Počet miest na podujatie je však obmedzený, a preto sa prosím zaregistrujte a vyjadrite svoj záujem/nezáujem aj v našej facebook udalosti. Ak nemáte skúsenosti s vektorizáciou mapových podkladov, tak to vôbec nie je prekážka. Všetko sa naučíte na mieste. Po krátkom úvodnom školení budeme všetci spoločne mapovať. Je potrebné, aby si každý účastník doniesol vlastný notebook a odporúčame aj myš pre lepšiu digitalizáciu. Pokiaľ ešte nemáte účet na OpenStreetMap, prosím vytvorte si ho.

Môžete si pozrieť fotky z 1. košického Missing Maps mapathonu, ktorý sa konal 22. októbra 2017 na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ v Košiciach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.