Druhý Missing Maps mapathon v Žiline

V spolupráci s Fakultou riadenia a informatiky Žilinskej univerzity organizujeme v utorok 23. októbra 2018 Druhý Missing Maps mapathon v Žiline.

Missing Maps mapathon

Missing Maps mapathon je workshop pre dobrovoľníkov, ktorí vektorizujú polohopis zo satelitných snímok (remote mapping) pre potreby humanitárnej organizácie Lekári bez hraníc/Médecins Sans Frontieres. Môžete si prečítať náš príbeh Ako sme sa dostali k organizovaniu Missing maps mapathonov. Mapovačky boli v BratislaveNitreZvoleneKošiciachPrešove a Žiline.

Vstup na mapathon je zadarmo a je prístupný nielen študentom a pracovníkom Fakulty riadenia a informatiky Žilinskej univerzity ale aj širokej verejnosti. Počet miest (učebňa RA 013 od 16:00 do 19:00) je však obmedzený, a preto sa prosím zaregistrujte a vyjadrite svoj záujem aj v našej facebook udalosti. Ak nemáte skúsenosti s vektorizáciou mapových podkladov, tak to vôbec nie je prekážka. Všetko sa naučíte na mieste. Po krátkom úvodnom školení budeme všetci spoločne mapovať.

Budú k dispozícii stolové PC. Ak si prinesiete vlastný notebook a myš, potom budete pripojení do wifi siete Žilinskej univerzity. Pokiaľ ešte nemáte účet na OpenStreetMap, prosím vytvorte si ho.

Z mapathonu si môžete pozrieť kompletnú fotogalériu.

Organizovanie Druhého Missing Maps mapathonu v Žiline bolo podporené z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.