GIS Day 2018 na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave

GIS Day – Celebrate GIS technologies everyday with everyoneV spolupráci s Katedrou humánnej geografie a demografie na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave organizujeme 21. novembra 2018 na počesť celosvetového GIS Day (Dňa geografických informačných systémov) odborné prednášky a témy pre osobné stretnutie s prednášateľmi.

Odborné prednášky (12:20 – 13:50 učebňa CPS+ v pavilóne B1) budú venované uplatneniu geoinformatiky v spoločenských vedách, produktovom dizajne a krízovom riadení, funkcionalitám softvéru SuperGIS a participatívnemu mapovaniu pre humanitárne organizácie v prostredí OpenStreetMap.

Osobné stretnutie (14:00 – 15:30 kaviareň v pavilóne CH1-1) sa bude týkať využívania GIS v praxi, dobrovoľníctva v projekte Missing Maps a zlepšovania sa v prezentovaní svojich výsledkov pomocou rečníckych a vodcovských tréningov Toastmasters International.

Prednášky

12:20 Denis Hakszer (Autumn League s. r. o., člen Amavet 962)

  • GIS v spoločenských vedách a pre produktový dizajn
  • Predstavenie softvéru SuperGIS a ukážky jeho základných funkcií s priestorovými údajmi

13:05 Miloslav Ofúkaný (sekcia krízového riadenia Ministerstva vnútra Slovenskej republiky, vedúci Amavet 962)

  • Riadenie štátu v krízových situáciách a analýza územia z hľadiska možných mimoriadnych udalostí
  • Projekt Missing Maps pomáha Lekárom bez hraníc riešiť krízové situácie

Stretnutie

  • Využívanie geografických informačných systémov v praxi
  • Organizovanie Missing Maps mapathonov a dobrovoľnícka práca
  • Prezentovanie výsledkov v škole/zamestnaní a tréningy Toastmasters

Účastníkov žiadame o bezplatnú registráciu cez Eventbrite, čím garantujeme miesto v učebni a čas pre osobné stretnutie. Svoju účasť na GIS Day môžete vyjadriť aj vo Facebook udalosti, čím získate prehľad o potenciálnych účastníkoch.

Záverečné zhodnotenie

Prednáškovej časti podujatia sa zúčastnilo 41 osôb a osobného stretnutia 10 záujemcov. Teší nás účasť nielen vysokoškolákov ale aj odborníkov z akademického, súkromného a verejného sektora. Prišla si nás napr. vypočuť, a potom v kaviarni sa s nami porozprávať aj novozvolená starostka bratislavskej mestskej časti Staré Mesto pani Zuzana Aufrichtová.

Ďakujeme veľmi pekne Prírodovedeckej fakulte za poskytnutie priestorov a doc. RNDr. Dagmar Kusendovej, PhD. z Katedry humánnej geografie a demografie za organizačnú pomoc.

Z GIS Day Bratislava 2018 si môžete pozrieť fotogalériu.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.