Piaty Missing Maps mapathon v Bratislave

Účastníci 2. bratislavského Missing Maps mapathonu, foto: Miloslav OfúkanýV stredu 27. 3. 2019 organizuje AMAVET 962 v spolupráci s Katedrou ekonomickej a sociálnej geografie, demografie a územného rozvoja Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského piaty Missing Maps mapathon v Bratislave.

Missing Maps mapathon

Missing Maps mapathon je workshop dobrovoľníkov, ktorí vektorizujú polohopis zo satelitných snímok (remote mapping) pre potreby humanitárnej organizácie Lekári bez hraníc/Médecins Sans Frontieres v tých krajinách, kde chýbajú mapy. Používajú pritom open source nástroje v prostredí OpenStreetMap. Výstupy z mapathonov následne pomáhajú lekárskym a logistickým tímom v postihnutých oblastiach pri rôznych krízových situáciách. Môžete si prečítať príbeh Ako sme sa dostali k organizovaniu Missing maps mapathonov, ktorý sa začal písať v apríli 2017.

Missing Maps mapathon Bratislava #5

Missing Maps mapathon Bratislava #5 sa uskutoční 27. marca 2019 od 17:00 do 20:00 na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave v učebni B1-321. Ďakujeme spoluorganizátorovi piateho bratislavského mapathonu, Katedre ekonomickej a sociálnej geografie, demografie a územného rozvoja, za zabezpečenie priestorov.

Workshop je prístupný širokej verejnosti a vstupné sa neplatí. Záujemcovia môžu poukázať dobrovoľný príspevok na darcovský systém Lekárov bez hraníc. Touto cestou chceme podporiť prácu dobrovoľníkov v teréne pri záchrane životov po celom svete.

Registrácia na 5. bratislavský Missing Maps mapathon

Registrácia na 5. bratislavský Missing Maps mapathon

Ak nemáte skúsenosti s digitálnym mapovaním, tak to vôbec nie je prekážka. Všetko sa naučíte na mieste. Po krátkom úvodnom školení budeme všetci spoločne mapovať. Je potrebné si priniesť vlastný notebook a odporúčame aj myš pre lepšiu vektorizáciu územia. Pokiaľ ešte nemáte účet na OpenStreetMap, prosím vytvorte si ho.

Dobrovoľník, zaregistrovaný cez Eventbrite, má garantované miesto na mapathone. Predpokladanú účasť viete vyjadriť aj vo Facebook udalosti, čím získate prehľad o ďalších účastníkoch.

Môžete si pozrieť fotky z predchádzajúcich bratislavských Missing Maps mapathonov:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.