OSSConf 2019 ponúkne Open GIS, Open Data, QGIS fórum, Missing Maps mapathon

logo konferencie OSSConf 2019, autori: Rudolf Blaško, Peter ŠtrbaNaše združenie je spoluorganizátorom konferencie OSSConf 2019, ktorá je zameraná na otvorený softvér vo vzdelávaní, výskume a v IT riešeniach. Pre priaznivcov otvorenej geoinformatiky, verejne dostupných údajov a OpenStreetMap pripravujeme na 2. júla piaty žilinský Missing Maps mapathon a na 4. júla sekciu Open GIS & Open Data plus QGIS fórum.

Od 2. do 4. júla 2019 sa v Žiline bude konať 11. ročník konferencie OSSConf, ktorú organizuje Fakulta riadenia a informatiky Žilinskej univerzity. Spoluorganizátormi komunitného podujatia sú AMAVET 962, Česko-slovenské združenie užívateľov TeXu a Spoločnosť pre otvorené informačné technológie. Na OSSConf 2019 plánujú nasledovné odborné bloky: 3D tlač, Open Data, Open GIS, Open Hardware, OSS vo vzdelávaní, QGIS, TeX a jeho priatelia, Vývoj OSS.

V utorok 2. júla 2019 sa uskutoční Missing Maps mapathon Žilina #5 od 17:00 do 20:00 pod odborným vedením doc. Ing. Petra Mártona, PhD., prodekana pre zahraničné styky Fakulty riadenia a informatiky Žilinskej univerzity. Registrácia na mapathon bude spustená 31. mája.

Program vo štvrtok 4. júla 2019 otvorí sekcia OpenGIS & OpenData od 09:00 do 15:00, ktorú bude moderovať vedúci nášho klubu Mgr. Miloslav Ofúkaný. Po nej bude nasledovať prvé slovenské QGIS fórum – stretnutie používateľov mapového programu QGIS (QGIS Slovak User Group), v ktorom diskusiu bude usmerňovať Martin Dobiaš MSc, technický riaditeľ Lutra Consulting a hlavný vývojár projektu QGIS. V meste pod Dubňom sú srdečne vítaní aj českí užívatelia QGIS.

Registrácia

Konferencia je bez vložného a zúčastniť sa jej môžete pasívne ako divák alebo aktívne ako autor (podrobné informácie) s recenzovaným príspevkom (článok publikovaný v CD zborníku s ISBN) alebo nerecenzovaným príspevkom (abstrakt prednášky v tlačenom zborníku abstraktov). Záujemcov o účasť prosíme vyplniť prihlášku.

Tematické okruhy pre autorov

  • open source GIS softvér (GMT, GRASS, gvSIG, MapWindow GIS, OpenJUMP GIS, QGIS, SPRING, uDig GIS a. i.),
  • open source GIS komponenty a balíčky (EDBS Reader, fmaps, GeoTools, MITAB, OpenEV, OpenMap, rmap, Tkgeomap, Vhclmaps a. i.),
  • open source webové mapové nástroje (GeoMajas, GeoServer, MapGuide Open Source, MapFish, MapServer, OpenLayers, OpenWebGIS, TileMill a. i.),
  • open source webové služby (študentské a komunitné geoaplikácie, geoportály štátnej správy a samosprávy, GIS hostingové a cloud služby),
  • otvorené (geo)dáta (študentské, akademické, štátne, komerčné a komunitné údaje/mapy verejne publikované bez obmedzení).

V termíne do 7. júna 2019 prijímame abstrakty k uvedeným okruhom na ossconf@amavet962.org. Tešíme sa na príspevky o vašich užívateľských skúsenostiach, vzdelávacích aktivitách a projektových výstupoch.

Organizovanie konferencie OSSConf 2019, v rámci ktorej bude prebiehať Missing Maps mapathon Žilina #5 a QGIS fórum, bude podporené z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.